A gyereknevelés során a betegségek a legnehezebbek. A sikeres kezelés kulcsa, hogy időben felismerjük a tüneteket, és minél hamarabb forduljunk orvoshoz, a legkisebb gyanú esetén is. Különösen kicsiknél fontos, hogy ne próbáljuk meg mi magunk meggyógyítani, mert lehet, hogy félreértelmezzük a tüneteket. Hallgassunk az orvosok tanácsaira és fogadjuk el kezelésüket. Néhány példa, mikor kezdjünk el gyanakodni.
Szokatlan anyajegyek
Ha a bőrön szabálytalan alakú, furcsa színű vagy 6 milliméternél nagyobb anyajegyet találunk, mindenképp keressünk fel egy bőrgyógyászt!
Folyamatos szomjúság
A rendszeres folyadékbevitel fontos, különösen a kisbabáknál, de ha túl gyakran kér, az komoly problémákat jelezhet előre.
Hajhullás
A kiváltó ok valószínűleg rejtett, leggyakoribb a vitaminhiány. Valószínűleg teljes kivizsgálásra van szükség.
Hangulatingadozás, a viselkedés megváltozása
Ha mozgásigényes a gyerekünk, de mostanában nincsen kedve a lakásból sem kimenni, vagy ha túl sokat/keveset alszik, esetleg az étkezéssel vannak problémák, vigyük orvoshoz!
Látás-/hallásproblémák
Kisiskolásoknál gyakori, hogy elkezd romlani az osztályzatuk, látszólag érthetetlen okból. Ha tudjuk, hogy egyébként szorgalmas a gyerek, kérdezzük meg, látja-e a táblát vagy érti-e, mit mond a tanító néni. Ne tartsunk attól, hogy szemüveges lesz a gyerek, lehet, hogy még örülni is fog neki.
Horkolás
A halk horkolás nem veszélyes, de a tőle szokatlanul hangos horkolás már igen, légzőszervi problémákra utalhat. Ne hagyjuk figyelmen kívül, mert akár fertőzés jele is lehet.
Vigyázzunk gyerekeinkre, mert ők a jövő kulcsa!